Můj podzim (od cípu)

Původně jsem měla tohle klubíčko vybrané na šátek již před rokem, ale nestihla jsem ho zpracovat. Letos se konečně dočkalo 🙂

Klubíčko Kokonek, třínitka, 1000 m. Použila jsem háček č. 3. Šátek je dělaný jako podzimní, proto patří již mezi teplejší šátky. Opakují se zde 2 části a zakončení. Začínáme od cípu, vytvořila jsem pak ještě verzi od středu nejdelší strany, kterou najdete později ZDE. První část je tvořena z 3x nahozených pufů a dlouhých sloupků, druhou část pak tvoří tkaný vzor, do kterého jsem přidala pufy, které se nabírají na více místech v nižších řadách, aby vytvořily „lístečky“.

Háčkovalo se mi velmi dobře, příze mizí dost rychle – 1000 m je asi minimum, co bych na tento šátek doporučovala.

Návod

Háčkujeme od cípu.

Vysvětlivky

1. část
Začínáme magickým kroužkem nebo 4 ŘO. Opakování vzoru je ve 3. – 8. řadě a první část háčkujeme až do řady 19, ve které máme 11 pufů.

1. část schéma
Protáhneme přízi pufem a hned háčkujeme DS
1. část

2. část
Následuje 20. řada KS, kterých je celkem 40.
Řady 21. – 41 tvoří tkaný vzor, ve kterém jsou místy lístky z pufů. První pufy jsou v řadě č. 30 a pak v řadě č. 36. Mezi jednotlivými pufy je vždy 15 sloupků.

2. část schéma
Napojení 2. části

Řada s lístečky
2. část před lístečky
Pokud se rozhodnete střídat druhý konec klubka na řady s lístečky, bude jen malinko víc dokončovacích prací, ale nic významného 🙂

Následně opakujeme tyto 2 části.
První část opakujeme 18 řad: 42. – 59. řada
U každého dalšího opakování druhé části přidáme navíc řadu pufů – tedy tato část se vždy rozšíří o 6 řad. Ve druhém opakování tedy 60. – 87. řada a tak dále dle délky klubka.

Ukončení
Šátek je ukončený tkaným vzorem s jednou řadou lístečků (tedy řady 20, 25. – 30.) a následující (poslední řada) je tvořena též tkaným vzorem, který je prokládaný kytičkami z 5 pufů.

Zakončení – schéma
Příze Kokonek, třínitka, 1000 m, háček č. 3, nejdelší strana cca 150 cm před vypnutím
Příze Soft cake, čtyřnitka, 1000 m, háček č. 3,5, nejdelší strana cca 170 cm před vypnutím.

Prosím o respektování autorských práv! Tento návod je určen pouze pro vlastní potřebu. 
Nekopírujte, ani jinak nešiřte celý nebo části návodu. Nevytvářet schéma, překlady ani videa. Při zveřejňování výrobku nebo sdílení návodu uvádějte vždy tento odkaz https://madebymartule.cz/vlastni-navody/muj-podzim/.

Please respect copyright! This pattern is for personal use only.
Do not copy or otherwise distribute all or part of the patttern. Don’t create a chart, translations or videos. When publishing a product or sharing a pattern, always provide this link https://madebymartule.cz/vlastni-navody/muj-podzim/.


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *