Svetřík Floxy

Další návod od Krampolinky na svetřík Floxy – ZDE. Mám moc ráda její návody, vše je přehledně popsané a v případě, že přece jen něčemu nerozumíte, dá se využít videí. Já oceňuji hlavně grafické zobrazení vzorku, je to daleko jednodušší, nemusí se číst text a nebo „ztrácet“ čas u videa (teda aspoň za mě :o)

Tento svetřík mě moc zaujal pro jeho jednoduchost. A protože se mi doma válela tato duhová Flowers, neodolala jsem a musela vyzkoušet.

Svetřík Floxy

Svetřík Floxy je tvořen z obdélníku, strany se pak spojí a vznikne prostor pro ruce. Obdélník roste do výšky i šířky dle utahování. Tady jsem zjistila, že i když mám podobnou přízi a stejnou velikost háčku jako autorka, nemusí vyjít podobný rozměr. Dokonce ani poměr stran. Obdélník jsem tedy uháčkovala o celý vzorek větší. Při olemu rukávů jsem měla otvor pro ruce dost velký, proto jsem v 1. řadě lemu sháčkovala vždy 2 sloupky do jednoho. Na olem výstřihu kardiganu jsem dělala vrchní polovinu postupně háčkem č. 3, 3,5 a 4. Na spodní polovinu jsem zvolila háčky o půl čísla větší – tedy 3,5, 4 a 4,5 – lépe mi pak dole sedl a míň se kroutil. Tím, že jsem zvětšovala základní obdélník, na olem rukávů mi vyšlo 7 řad a olem výstřihu 12 řad. Je to tedy o 2 řady méně než má autorka, ale myslím, že výsledku to vůbec nevadí.

Svetřík se příjemně nosí – hned jsem využila (i když zatím jen s dětmi na hřiště). 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *