The Love shawl

The Love shawl

Tentokrát jsem si uháčkovala takový valentýnský šátek – šátek lásky (The love shawl). Inspirovalo mě k němu klubíčko, které jsem měla v syslírně. Mám pocit, že ani do konce života nemůžu všechna ta klubka, co mám spotřebovat, ale moc ráda si je prohlížím. Někdy jen tak vytáhnu boxík a dívám se na ně. Občas se v nějakém klubku objeví nápad nebo představa, kterou se potom snažím realizovat. Vlastně málokdy kupuju klubíčka cíleně. Většinou si je pořídím, protože se mi prostě líbí 🙂 Ale tím jsem odběhla někam úplně jinam, takže zpět k zamilovanému šátku.

Šátek je vytvořen z příze Puzzle od Etrofilu (toto konkrétně je odstín 030). Přízi Puzzle mám moc ráda, je jemná, lehká a s antipillingovou úpravou (což se báječně hodí při vymýšlení nového návodu, kdy je potřeba ze začátku několikrát párat, než Vám to prostě sedne). Jiné příze by už kolikrát měli začátek na ustřižení. K háčkování jsem nakonec zvolila háček velikosti 3,25. Moc na ty čtvrtky nejsem, ale 3 mi to přišlo moc tvrdé a 3,5 zase takové rozházené… nooo znáte to. Výsledná velikost šátku (před blokací) je cca 190 cm nejdelší strana a 125 cm odvěsny.

Postupně sem přidám celý návod dle časových možností – zatím alespoň prvních 41 řad. Věřím, že se Vám bude háčkovat stejně příjemně jako mně. V případě nějakých dotazů nebo nejasností mě neváhejte kontaktovat – např. ve FB skupince.

1. část

The Love shawl: Schéma – 1. část

Šátek začínáme magickým kroužkem nebo 3 řetízkovými oky (tak začínám já). Háčkujeme dle schéma.

1. část šátku je tvořena ze 16 řad, kdy opakujeme 5. a 6. řadu.

2. část
V této části začínáme tvořit pás srdíček, která se pravidelně opakují až do konce šátku.
Řada 29 a 30 je opakování řady 27 a 28.
Poté dále opakujeme řadu 17 – 30 až do řady 41.
Od 42. řady přibalíme další pás menších srdíček (viz. 3. část schéma), začátek řad bude až do lemu šátku stejný (tedy opakování řad 17 – 30).

The Love shawl: Schéma – 2. část

3. část
Nyní připojíme pás malých srdíček. Začátek řad je tedy stále stejný dle předchozího opakování. Malá srdíčka vycházejí ve stejných řadách jako ve velkém pásu, jen hustěji.
Po této části celkově opakujeme řady 45 – 58 do řady č. 72, kde navážeme poslední změnu a pak už chybí jenom lem 🙂

The Love shawl: Schéma – 3. část

4. část
Vložíme pouze proužek, který lemuje předchozí srdíčka (viz. následující schéma, začátek řad je stále stejný). Po proužku opakujeme opět děrovaný vzor, který je až do konce šátku – mně to vyšlo při 1000 m na celkem 124 řad + 3 řady lem (krásně se mi vešlo srdce ze druhé části – podle toho doporučuji šátek ukončovat).

The Love shawl: Schéma – 4. část

Lem
Zakončení šátku – poslední 3 řady.

The Love shawl: Schéma – lem

Prosím o respektování autorských práv! Tento návod je určen pouze pro vlastní potřebu. 
Nekopírujte, ani jinak nešiřte celý nebo části návodu. Nevytvářet schéma, překlady ani videa. Při zveřejňování výrobku nebo sdílení návodu uvádějte vždy tento odkaz https://madebymartule.cz/.

Please respect copyright! This pattern is for personal use only.
Do not copy or otherwise distribute all or part of the patttern. Don’t create a chart, translations or videos. When publishing a product or sharing a pattern, always provide this link https://madebymartule.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *