Srdíčkové podtácky

Srdíčkové podtácky

K Valentýnskému prostírání jsem si vytvořila ještě srdíčkové podtácky. Na výrobu jsem použila opět Cordy macrame 2,5 mm (Vlna Hep) v kombinaci s háčkem č. 5. Velikostně vycházejí cca 15 x 13 cm.

Návod:

ŘO – řetízkové oko
KS – krátký sloupek
DS – dlouhý sloupek
PO – pevné oko

  1. řada: 4ŘO, do 4. ŘO od háčku 3DS
  2. řada: 3ŘO a otočit, dále háčkujeme vždy do mezery mezi DS: 2DS, DS, 2DS, DS do 2. ŘO předchozí řady
  3. řada: 3ŘO a otočit, dále háčkujeme vždy do mezery mezi DS: 2DS, 4x DS, 2DS, DS do 2. ŘO předchozí řady
  4. řada: práci otočíme a řadu začínám rovnou 5DS do 3. sloupku předchozí řady, 2 sloupky přeskočíme a do následující mezery mezi sloupky KS, opět 2 sloupky přeskočit a do následujího 5DS, PO spojíme do 3. ŘO předchozí řady. Od teď práci již neotáčíme a háčkujeme dokola.
  5. řada: 3ŘO, DS pod ŘO ze 3. řady, ŘO, 2DS pod sloupek ze 2. řady, ŘO, 2DS-ŘO-2DS do počátečního ŘO, ŘO, 2DS pod ŘO ze 2. řady, ŘO, 2DS pod sloupek ze 3. řady, ŘO, dále háčkujeme do mezer mezi sloupky ze 4. řady – 2DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2 sloupky přeskočit a do mezery KS, KS přeskočit a do mezery KS, ŘO, 2 DS přeskočit a zase 2DS, ŘO, 2DS, ŘO, 2DS do mezer, ŘO a PO do 3. ŘO
  6. řada: 3ŘO, DS pod ŘO z předchozí řady, (ŘO, 2DS pod ŘO) 2x, ŘO, 2DS-DNDS-2DS pod ŘO ve špcičce, (ŘO, 2DS pod ŘO) 3x, (ŘO, 2DS mezi sloupky, ŘO, 2DS pod ŘO) 2x, ŘO, 1 sloupek přeskočit a do následujícího sloupku KS, PO okolo ŘO, PO mezi KS, PO okolo ŘO, KS do následujícího sloupku, ŘO, 1 sloupek přeskočit, (2D pod ŘO, ŘO, 2DS mezi sloupky, ŘO) 2x, PO do 3. ŘO
  7. PO do každého sloupku i pod ŘO celá řada a zakončit
návod

Určitě by pro výrobu šlo použít zase i Macrame od YarnArt a háček č. 4 – jen nevím, jestli by nebylo potřeba přidělat 1 řadu (velikostně jsem nezkoušela).

Srdíčkové podtácky

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *