Šátek Norway

Venku se začíná ochlazovat a tak je třeba připravit se na zimu 🙂 Pro teplý šátek jsem zvolila přízi Norway od YarnArt (105 m/100 g) – 4 klubíčka. Jedná se o 100% akryl s protižmolkovou úpravou. Musím říct, že při háčkování mě šátek pěkně hřál na klíně, už se těším, až se do něj v zimě zachumlám. Na šátek jsem vzala háček č. 8. Rozměry – nejdelší strana 180 cm, kolmo k cípu 75 cm.

Šátek Norway

Šátek Norway je háčkovaný od cípu – tj. z jedné strany na druhou. Vzor je velmi jednoduchý – skládá se ze 2 částí. První část je tvořena pouze polodlouhými sloupky. Druhá část je takový pruh ohraničený reliéfními sloupky. Tyto části se neustále opakují a střídají dle libosti a návinu klubka. 

Šátek Norway
Šátek Norway

Návod

Šátek Norway: Legenda

1. část

Pouze polodlouhé sloupky viz. níže. Opakujeme stále dokola 7. a 8. řadu. V první části jsem dělala 22 řad. V dalších opakováních vždy 10 řad. 

Šátek Norway: Schéma -1. část

2. část

Tuto část jsem vkládala vždy jednou bez opakování. Zároveň jsem ji nechala i na zakončení, kam byla ještě přidána řada mírné vlnky viz. schema níže.

Šátek Norway: Schéma – 2. část

S přízí se mi pracovalo velmi dobře a šátek krásně přibýval – vzhledem k tloušce příze i velikosti háčku. Je příjemné vytvořit něco za 2 večery než za 2 měsíce, jako je tomu v případě některých duhových klubek s velkým návinem.

Doufám, že se šátek bude líbit, pokud se do něj pustíte 🙂 


Prosím o respektování autorských práv! Tento návod je určen pouze pro vlastní potřebu.
Nekopírujte, ani jinak nešiřte celý nebo části návodu. Nevytvářet schéma, překlady ani videa. Při zveřejňování výrobku nebo sdílení návodu uvádějte vždy tento odkaz https://madebymartule.cz/vlastni-navody/satek-norway/.

1 názor na “Šátek Norway”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *