Malá zlatá

Samozřejmě jsem neodolala a pořídila přízi CORDINO SWAN GLITTER také ve zlaté barvě. Kabelka je malá a jednoduchá, ale myslím, že této barvě sluší.

Malá zlatá

Taška je opět háčkovaná v jednom kuse (do spirály), tentokrát bez jakéhokoliv šití. Základ tvoří oválné dno z krátkých sloupků, poté rovně nahoru krátké sloupky za zadní nitku. Kabelku můžete vytvořit v různých velikostech.

Na přízi jsem zvolila háček č. 8, kterým jsem dělala dno a tělo tašky (krátké sloupky za zadní nitku), lem je dělaný pouze z pevných oček háčkem č. 7.

Návod:
Začala jsem na 20 řetízkových ok háčkem č. 8, které se potom dokola obháčkují do oválu. Neukončovala jsem řady a pokračovala dál do spirály až do konce celé tašky. Dno jsem udělala na 5 řad – viz. schéma.

Schéma – dno

Poté jsem začala háčkovat krátký sloupek za zadní nitku rovně nahoru – 20 řad. Změna háčku na číslo 7 a 5 řad pevných ok, která tašku pěkně ukončí lemem. Po stranách jsem ve 4. řadě pevných ok udělala místo jednoho pevného oka pouze řetízkové oko, aby vznikl prostor pro upevnění karabinky řetízku (ucha) – záleží, na velikosti Vašeho řemínku.

Ať se dílo podaří 🙂

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *