Levandulový fusak s beránkem

Levandulový fusak s beránkem

Tentokrát jsem se pustila do nové výzvy a zkusila levandulový fusak s beránkem pro novorozence. Pro výrobu jsem zvolila MERINO BABY od značky Stenli (50% jemná merino vlna + 50% akrylové vlákno), na které jsem vzala háček č. 4. Spotřeba byla 7 klubíček levandulové barvy a 2 klubíčka smetanové. Zevnitř je fusak podšitý beránkem – 100% merino vlna zatkaná do bavlny. Miminku bude teplo a nemělo by docházet k jeho pocení.

K levandulové barvě jsem vybrala vzorek, který trošku připomíná levandulové květy. Hotový fusak má v rozloženém stavu cca 50 cm na šířku a cca 140 cm na délku.

Rozložený fusak

Návod

Nejprve jsem uháčkovala obdélník (po delší straně), poté z jedné strany sešila, aby se vytvořila taková kapucka kolem hlavičky.

ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
DSXDS – 2 překřížené dlouhé sloupky
KS – krátký sloupek

Začala jsem okrajem ve smetanové barvě na 240 ŘO. Poté 4 řady DS (mezi 3. a 4. řadou jsem si na jedné polovině už připravila díry na zapínání knoflíků – místo DS udělat ŘO).

Následuje vzor v levandulové barvě (schéma níže):
– 2 řady: 5x DSXDS, 10x KS, … opakujeme do konce řady
– 2 řady pouze KS
– 2 řady: 10x KS, 5x DSXDS, … opakujeme do konce řady
– 2 řady pouze KS

Vzorek

Těchto 8 řad opakujeme do požadované šířky (já mám 48 řad) a zakončíme opět 4 řadami DS ve smetanové barvě (mezi 1. a 2. řadou nezapomenout na jedné polovině díry na knoflíky).

Fusak – schéma
Prosím o respektování autorských práv! Tento návod je určen pouze pro vlastní potřebu.
Nekopírujte, ani jinak nešiřte celý nebo části návodu. Nevytvářet schéma, překlady ani videa. Při zveřejňování výrobku nebo sdílení návodu uvádějte vždy tento odkaz https://madebymartule.cz/vlastni-navody/levandulovy-fusak-s-berankem/.

Please respect copyright! This pattern is for personal use only.
Do not copy or otherwise distribute all or part of the patttern. Don’t create a chart, translations or videos. When publishing a product or sharing a pattern, always provide this link https://madebymartule.cz/vlastni-navody/levandulovy-fusak-s-berankem/.

2 názory na “Levandulový fusak s beránkem”

    1. Dobrý den,
      použila jsem 0,5 m x standardní šíře 1,5 m. Výška vlasu 2 cm. Záleží, jak moc teplý fusak chcete mít. Stačil by i jen 1 cm.
      Marťa

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *