Levandulový fusak s beránkem

Levandulový fusak s beránkem

Tentokrát jsem se pustila do nové výzvy a zkusila levandulový fusak s beránkem pro novorozence. Pro výrobu jsem zvolila MERINO BABY od značky Stenli (50% jemná merino vlna + 50% akrylové vlákno), na které jsem vzala háček č. 4. Spotřeba byla 7 klubíček levandulové barvy a 2 klubíčka smetanové. Zevnitř je fusak podšitý beránkem – 100% merino vlna zatkaná do bavlny. Miminku bude teplo a nemělo by docházet k jeho pocení.

K levandulové barvě jsem vybrala vzorek, který trošku připomíná levandulové květy. Hotový fusak má v rozloženém stavu cca 50 cm na šířku a cca 140 cm na délku.

Rozložený fusak

Návod

Nejprve jsem uháčkovala obdélník (po delší straně), poté z jedné strany sešila, aby se vytvořila taková kapucka kolem hlavičky.

ŘO – řetízkové oko
DS – dlouhý sloupek
DSXDS – 2 překřížené dlouhé sloupky
KS – krátký sloupek

Začala jsem okrajem ve smetanové barvě na 240 ŘO. Poté 4 řady DS (mezi 3. a 4. řadou jsem si na jedné polovině už připravila díry na zapínání knoflíků – místo DS udělat ŘO).

Následuje vzor v levandulové barvě (schéma níže):
– 2 řady: 5x DSXDS, 10x KS, … opakujeme do konce řady
– 2 řady pouze KS
– 2 řady: 10x KS, 5x DSXDS, … opakujeme do konce řady
– 2 řady pouze KS

Vzorek

Těchto 8 řad opakujeme do požadované šířky (já mám 48 řad) a zakončíme opět 4 řadami DS ve smetanové barvě (mezi 1. a 2. řadou nezapomenout na jedné polovině díry na knoflíky).

Fusak – schéma

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *