Infinity shawl

Infinity shawl

Šátek, který dostal název podle příze, ze které jsem háčkovala. Infinity shawl je 100% merino vlna s postupnými přechody barev. Šátek je úžasně nadýchaný a lehký. Jsem trochu citlivka, proto jsem měla strach, jestli nebude příze kousat, ale zatím se zdá, že ne. Klubíčko má návin 600 m/150 g. Tento šátek byl uháčkovaný pouze z 1 klubka.

K tvorbě jsem použila háček č. 5. Šátek je háčkovaný z polodlouhých sloupků (stejně jako Šátek se sovičkami) a reliéfních dlouhých sloupků. Nicméně kvůli složitějšímu nabírání příze při tvoření nekonečného vzoru nedoporučuji pro úplné začátečníky. Výsledná velikost šátku je 140 cm nejdelší strana a odvěsny 85 cm. Barevně je ve skutečnosti hezčí než na fotkách, moc se mi ten přechod nedařilo vyfotit.

příze Infinity

Protože příze merino vzorek na fotkách spolkla, vytvořila jsem ještě pro vyniknutí vzorku jeden šátek z příze Flowers (55 % bavlna, 45 % polyakryl). Klubíčko má 1000 m a zvolila jsem háček č. 4. Běžně z této příze háčkuji háčkem velikosti 3,5, ale vzorek by potom mohl být docela tuhý, proto je lepší v případě tohoto šátku vzít o malinko větší háček, než jste zvyklí. Navíc zbytek je tvořen polodlouhými sloupky, takže u nich větší háček žádnou škodu nezpůsobí 🙂 Z této příze vyšel šátek o velikosti nejdelší strany 190 cm a odvěsen 120 cm. Šátek je plně souměrný (tedy s mým utahováním).

Infinity shawl – Flowers (1000 m)
Infinity shawl – Flowers (1000 m)

…ve zpracování

Infinity shawl – schema
Infinity shawl

Prosím o respektování autorských práv! Tento návod je určen pouze pro vlastní potřebu. 
Nekopírujte, ani jinak nešiřte celý nebo části návodu. Nevytvářet schéma, překlady ani videa. Při zveřejňování výrobku nebo sdílení návodu uvádějte vždy tento odkaz https://madebymartule.cz/.

Please respect copyright! This pattern is for personal use only.
Do not copy or otherwise distribute all or part of the patttern. Don’t create a chart, translations or videos. When publishing a product or sharing a pattern, always provide this link https://madebymartule.cz/

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *